Lütfen bekleyin..


Savcı SAYAN Kimdir

1971 yılında 24 çocuklu bir ailenin 12. çocuğu olarak Ağrı Tutak’da doğdu. İlk öğrenimini Tutak’da, Orta öğrenimini Muş Malazgirt’de, Lise öğrenimini Tutak Lisesinde okul birincisi olarak tamamlamıştır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayıp, çeşitli okullarda öğretmenlik yapmıştır. İlçe Gençlik Kolu, İl Gençlik Kolu ve Genel Merkez Gençlik Kolları (1996-2000) MYK üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 12 Eylül’de kapanan CHP Gençlik Kollarının 1996’da tekrar açılmasını sağlayan ekipde yer almıştır.

İlçe Başkanlığı ve Ağrı il Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bazı gazete ve dergilerde yazıları ve makaleleri yayınlanmıştır.Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur. Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir.19 Ocak 2014, 15:54 Toplam: 975 kez okundu. Sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi, yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki Yorum bölümünden yazabilirsiniz.
Bu konuya toplam 4 adet yorum yapılmıştır.

mehmet
217 gün önce
savcı sayandan bize ne? Tarihe, bilime,halkına,ekonomiye ne katkısı olmuş. vazgeçilmez siyasi figür gibi bize tanıtıyorsunuz.

Ahmet
215 gün önce
Pavorotti'ye benzerliğiyle dikkat çekmiş olup 'kasetlerin Baykal'ın veda toplantısında hüngür hüngür ağlamasıyla tv'lerde unutulmaz görüntüler vermiştir. Bir de "keşke Chp'ye hiç bulaşmasaydım, şimdi en azından Tutak'ın Akp'li belediye başkanı idim" şeklinde düşündüğü rivayet edilir. Hakkını yemeyelim, konuşma kabiliyeti ve medeni cesaretinin yanısıra halka en yakın Chp kimlikli bir hemşehrimizdir. Siyasi yürüyüşünde kendisine başarılar dileriz.

aliye
215 gün önce
ağrı lı olmasından utanç duyduğum şahsiyet.

mustafa
41 gün önce
dogruları görebilen biridir allah razıolsun
yorum yaz
UYARI: Kullanıcılar yazdıkları yorumlardan sorumludur. Gizlilik Politikası'nı okuyunuz.

yazarlar

patnos fm canlı
patnos danismanlik
güzel sözlerCopyright © 2013 - 2014 patnoshaber.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemiz dahilinde telif haklarını ihlal ettiğine inandığınız veya yasalara aykırı içerik var ise lütfen Bize Bildirin.
Tüm bildirimler titizlikle incelenip ve bahsi geçen içerik(ler) silinecektir.
net haber yazılımı
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=