22 Haziran 2017

Patnos Diyanet Sen’den Görmez’e destek

Patnos Diyanet Sen’den Görmez’e destek
Reklam

Diyanet Sen Patnos Temsilcisi ve Din Görevlileri Derneği Başkanı Muhsin İnan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e destek amacıyla bir mesaj yayımladı.

KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA

Köklü bir tarihe ve geleneğe sahip olan Diyanet İşleri Başkanlığımız kuruluşundan bu yana yasalar çerçevesinde halkımıza Kur’an ve sünnet ışığında sahih din anlayışını anlatma ve uygulama noktasında büyük bir özveri ve gayretle çalışmaktadır.

Yakın zamana kadar çok sınırlı alanlarda din hizmeti sunarken bugün yeni Türkiye vizyonu ile beraber Asya’dan Afrika’ya Latin Amerika’dan Avrupa’ya Dünyanın dört bir yanında hizmet üreten gönül coğrafyamız başta olmak üzere tüm insanlığa umut olan bir kurum haline gelmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın ümmeti kucaklayıcı ve kuşatıcı hizmetlerinden rahatsız olan ve güçlü Diyanet istemeyen bir takım çevreler planlı ve koordineli bir şekilde başkanımızın şahsında başkanımızı ve başkanlığımızı yıpratmaya çalışmaktadırlar.

Bu ülkede dini kendi mülkiyetine alan ve millete din iman notu veren tipler; dünyaya açılan, milletle ve içinde bulunduğu çağla barışık bir dil kurmaya çalışan güçlü bir diyaneti istememektedirler. Çünkü güçlü, sağlıklı ve toplumla barışık bir Diyanet Teşkilatı bu tip çevrelerin alanını daraltmaktadır.

Bu bağlamda Başkanımızın ve Başkanlığımızın yalnız olmadığını ve bu yıpratıcı söylemlerin Diyanet İşleri Başkanlığımıza asla zarar veremeyeceğini belirtir, Sayın Başkanımızın giderek arttığına şahit olduğumuz özlenen hizmetlerinden ve duruşundan dolayı kendisini sevdiğimizi ve yanında olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla duyururuz…

Muhsin İnan
Diyanet Sen Patnos Temsilcisi
Din Görevlileri Derneği Başkanı

Kaynak: Patnos Diyanet Sen’den Görmez’e destek

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir