Ağrı merkez ve bağlı köylerde kar tatili

AĞRI - Ağrı Valiliği tarafından Ağrı merkez ve bağlı köylerde 1 gün süreyle kar tatili yapıldığı ve Kamu kurum kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellere de tatil bilgisi geldi.

09 Ocak 2019 - 09:12 - Güncelleme: 09 Ocak 2019 - 09:24

Ağrı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle Ağrı merkez ve bağlı köylerde, 9 Ocak Çarşamba günü eğitime (1) gün süre ile ara verilmiştir.

Öte yandan Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 9 Ocak Çarşamba günü idari izinli sayılmıştır." Denildi.

 

08 Ocak 2019 Taşımalı Eğitime Kar Tatili Yapıldı

" Köy yollarımızda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için Valiliğimiz tarafından Ağrı Merkeze bağlı taşıma kapsamındaki köy okullarında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz için 08.01.2019 Salı günü 1 gün süre ile ara verilmiştir." 

 

Peki Taşımalı Eğitim Nedir?

Taşımalı eğitim, nüfusu az ve dağınık olan köy ve benzeri yerleşim birimlerinde, zorunlu öğrenim sebebi ile öğrencilerin ilçe, il gibi daha büyük yerleşim birimlerindeki merkez okullara günübirlik olmak üzere taşınması ile gerçekleştirilen eğitime denir. 

Ülkemizde her köy veya ilçede istenilen eğitim seviyesine ulaşılamamış olması taşımalı eğitimin en büyük sebebi olarak gözükmektedir. Öğrenciler eğitimlerine devam edebilmek adına, kendilerine uzak yerlerdeki okullara her gün gitmek zorunda kalmaktadır.

Patnos Haber

Bu haber 106 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..