Halkın Talebine Kayıtsız Kalamadı ve Aday Oldu

31 Mart’a 2019 yerel seçimlere sayılı günler kala, yerel yönetimlerde halka hizmet etmek için aday ve isimler boy göstermeye başladı.

18 Aralık 2018 - 14:57 - Güncelleme: 22 Ocak 2019 - 11:07

Yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığına, Belediye Meclis üyeliğine ve Muhtarlıklar için bölgelerinde önemli isimler aday olmak için çaba harcamakta adeta birbirleri ile yarışmaktadır. Ancak bir isim var ki babası 35 yılı aşkın zamanda bulunduğu köyde muhtarlık yapmış, kendi köyünde ve bulunduğu ortam huzur ve barış için, toplumların kardeşliği için büyük çabalar göstermiş, ha keza kendi hayat ve yaşamını adeta milletine ve insanlara daya bir kanaat liderinin oğlu, eşine çok az rastlanan bir adaylık sürecine girdi.

Doğansu Köyünde 35 yılı aşkın sürede tek isim olarak halkı tarafından Muhtar adayı olarak gösterilen ve tek kişi olarak girdiği seçimlerde Milletin tek ve çok istediği tercih ile Muhtar olan Abdülhalik Öğürce’nin büyük oğlu Doğansu Köyü tarım kredi kooperatifi Başkan Eşref Öğürce, Doğansu köyü sakinlerinin hemen hemen bütünün büyük isteği ve tercih üzerine Muhtar adayı olmaya karar verdi.

 

ADAY GÖSTERİLDİĞİ GÜNDEN BU YANA KÖYLÜLER ÇOK SEVİNÇLİ

Milletin ve Köy halkının tümden talebi üzerine Eşref Öğürce’nin aday olması Doğansu Köy halkının ve kendilerini tanıyan herkesin bu karardan dolayı son derece mutlu olduğu görülmekte. Köy halkı ise, “bizler köyümüzde daha önce bizim talebimiz üzerine yıllarca Muhtarlık yapmış olan Abdülhalik Öğürce’nin büyük oğlu Eşref Öğürce’nin bu talebimizi kabul edip Muhtarımız olmaya aday olması bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Kardeşçe, dostça ve huzur içinde bir seçim olacaktır. Bu Muhtarlık sadece biz Doğansu Köyü sakinleri için değil tüm bölgedeki herkes için çok güzel olacaktır. Şeklinde duygularını dile getirdiler.

 

BİZİM İÇİN HALKA HİZMET ETMEK BİR ONURDUR

Kendisi ile konuştuğumuz Doğansu Köyü Muhtar adayı Eşref Öğürce ise, Babam zamanından beri süregelen halka hizmet serüveni, kısa bir kesintiye ya da aradan sonra tüm halkımızın talebi üzerine yendin başlaması isteğine kayıtsız kalamadım. Elbet bizim kendimiz için ben demek gibi lüksümüz yok. Benim içinde ailem içinde komşularımıza halkımıza hizmet etmek onurdur. Çıktığımız bu yolda hayırlı faydalı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah. Bize yapılan bu talep içinde büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.” Dedi.

Bu haber 2866 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Yunus Emre inan
  8 ay önce
  Hayırlı olsun inşallah doğansu'ya inşallah hayirlisi olur sn. Muhtarım hizmet sizden destek bizden
 • Yunus Tasdemir
  9 ay önce
  Hayırlı Olsun
 • Yunus Tasdemir
  9 ay önce
  Hayirli olsun İnşallah Abi
 • Hüseyin İnan
  9 ay önce
  Hayırlı olsun
 • Tarık
  10 ay önce
  Muhtar olmadığı halde doğansu köyüne bir sürü hizmette bulunmuştur başarılar diliyorum yolun açık olsun inşallah
 • Şahin Fırat
  10 ay önce
  İsabetli bir aday olmuştur bilgi birikimi tecrübesiyle güzel hizmetler sunacaktır kasabamıza halkımıza engin ve derin bilgi ve birikimiyle kaliteli hizmetler sunacaktır kazanan, Doğansu halkı olacaktır.
 • Atilla öğürce
  10 ay önce
  Allah razı olsun değerli abim
 • Atilla öğürce
  10 ay önce
  Allah razı olsun değerli abim