Mehmet Hanifi Alır Kimdir

AK Parti Patnos Belediye Başkan Adayı Mehmet Hanifi Alır'ın biyografisi. Mehmet Hanifi Alır, 1 Ocak 1959'da Ağrı Patnos'ta doğdu. Okul Öncesi Eğitimi,Arapça,Farsça,İslami İlimler Eğitimi.

24 Ocak 2019 - 14:08 - Güncelleme: 24 Ocak 2019 - 15:05

Mehmet Hanifi Alır, 1 Ocak 1959'da Ağrı Patnos'ta doğdu

Okul Öncesi Eğitimi,Arapça,Farsça,İslami İlimler Eğitimi: Ağrı,Muş ve Bitlis´in çeşitli köylerinde tanınan alimlerden İslami ilimler ,Arapça,Farsça eğitimini 1974´e kadar  aldı.1974 te hariçten diploma alıp Van İmam- Hatip Lisesine başladı.

Ortaokulu Van İmam-Hatip Lisesi,Liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesi,Üniversiteyi İ.T.Ü.(İstanbul Teknik Üniversitesi)1986 de bu okuldan mezun oldu. Ürdün Amman'da ve Çekoslovakya Bratislava'da staj yaptı.


İstanbul Hadımköy Amerikan Üssü'nde ve Suudi Arabistan'da Suud firmasında inşaat mühendisi olarak çalıştı. Libya'da ( 7 Yıl) Yönetici inşaat mühendisi olarak çalıştı. 


23.dönem Ak Parti AĞRI Milletvekilliğini yapan Alır; Hindistan Dostluk grubu başkanı ve Türkiye Uluslararası parlementerler temsilciliğini yaptı.Çok iyi derecede Arapça, İngilizce, orta düzeyde Farsça ve az derecede Çekçe bilen Alır, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu haber 1044 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..