MHP Patnos İlçe Kongresi Yapıldı

Ağrı'nın Patnos İlçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanlığı kongresinde Başkan Kamuran Şimşek güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

MHP Patnos İlçe Kongresi Yapıldı

Ağrı'nın Patnos İlçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanlığı kongresinde Başkan Kamuran Şimşek güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

MHP Patnos İlçe Kongresi Yapıldı
16 Ağustos 2020 - 21:19

Ağrı'nın Patnos İlçesi, MHP İlçe Başkanlığı kongresinde Kamuran Şimşek güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Ağrı'nın Patnos İlçesi, MHP İlçe Başkanlığı kongresinde Mevcut Başkan Kamuran Şimşek güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Milliyetçi Hareket Partisi Patnos İlçe Başkanlığı 13. olağan kongresi, MHP Patnos ilçe teşiklatında yapıldı. Sosyal mesafe kuralına uygun gerçekleşen kongrenin divan başkanlığını MHP Ağrı il Başkanı Selahattin Aktaş yaptı. 

MHP Ağrı il başkanı Selahattin Aktaş'ın konuşmalarının ardından söz alan Patnos İlçe Başkanı Kamuran Şimşek, birlik ve beraberliğin önemine değindi. Kamuran Şimşek şöyle konuştu;" Türk Milletine gönül vermiş korkusuz yüreklerin buluştuğu Milliyetçi Hareket Partisi Patnos ilçe 13. kongremize hoşgeldiniz şeref verdiniz. Cenab-ı Allah'a bu kutlu davamız yolunda bizleri buluşturduğu için şükrediyorum. Bugün değeri çok daha iyi anlaşılan bir mücadelenin kahramanı ve devletimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ile silah ve dava arkadaşlarının aziz hatırasını bir kez daha saygıyla ve şükranla anıyorum.

Bu vesileyle tarih boyunca Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı; Bölücülükle ve FETÖ'le mücadele ederken, şehit düşen güvenlik güçlerimizi ve gazilerimi rahmet ve minnet duygularımla yad ediyorum.

Bugün burada bir ülkü etrafında toplanmak için bizlere önderlik etmiş, yol göstermiş, bizleri yetiştirmiş olan, ömrünü Türklük ve Türkiye ülküsüne adanmış Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'e ve edebiyette intikal etmiş bütün dava arkadaşlarına Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

Türkiye'nin kaderine sahip çıkan Milliyetçi Hareketin 'İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak' kurultayına hoşgeldiniz şeref verdiniz. Bugün idrak edeceğimiz kongremiz, Patnos için tarihi bir dönüm noktası olacaktır. Tarihi bir görev ve sorumlulukla karşı karşıya bulunan ülkücü irade, bugünkü Kurultay'da Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü olan 2023 yılına taşıyacak siyasi vizyonu ortaya koyacaktır.

Milliyetçi Hareket'in iktidar yürüyüşünün yol haritasını ve kadrolarını belirleyecektir.Bir Kurultaydan ziyade, muhteşem bir milliyetçiler şölenini andıran bu toplantı saflarımızı sıklaştırmak ve tazelenmiş bir inançla yola devam etmek için bir vesile olmuştur. 14 Mart 2021'de yapılacak olağan büyük kongremizin ardından, eminim ki Türklük Sevdalısı arkadaşlarımı 'Türkiye' ortak paydasında buluşacak, milli değerler etrafında kenetlenecektir.
Yüce Allah'ın Türkiye'nin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde milliyetçilerin emeğini karşılıksız bırakmayacağına yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyor, saygılarımı sunuyorum. Covid 19 pandemi nedeniyle kongremize çağıramadığımız üyeler, misafirler ve dava arkadaşlarımızdan sizlerin huzurunda ayrıca özür diliyorum. "  Dedi. 

Katılımı yoğun olduğu kongrede başkan Kamuran Şimşek'in konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Tek listenin yer aldığı kongrede sandık başına giden delegeler yeniden ilçe başkanlığına Kamuran Şimşek'i seçti.

Bu haber 1252 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir