Patnos'ta "Daha Temiz Bir Çevre İçin'' köylere Çöp Konteynırları Dağıtıldı

Ağrının Patnos ilçesine bağlı köylerde gelişigüzel çevreye atılan çöplerin çirkin görüntüsünü önlemek amacıyla çöp konteynırları dağıtıldı.

19 Nisan 2018 - 09:42 - Güncelleme: 28 Eylül 2018 - 09:45

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ödeneği ödenen Çöp Konteynırları köy nüfusuna göre dağıtılıyor. Nüfusu beş yüz ila bin arasında olan köyler 1,bin ila bin beş yüz olan köylere 2,bin beş yüz iki bin olan köylere 3,iki bin ila iki bin beş yüz olan köylere ise 3 adet çöp konteynırı dağıtıldı.

Aynı zamanda Birlik Başkanı olan Kaymakam Ümit Altay konu hakkındaki açıklamasında ’Geldiğimiz günden beri köylerimizi teker teker ziyaret etmeye başladık gittiğimiz köylerde Vatandaşlarımız ve köy muhtarlarımızla istişarelerde bulunup köylerimizin sorunları hakkında çözümler üretmeye başladık. Baktık ki köylerimizde şimdiye kadar çöp konteynırları verilmemiş ve köylerimizde çöpler gelişi güzel ortalığa bırakılıyordu, bizde bu konunun çözümü noktasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız la iletişime geçip çöp konteynırı talebinde bulunduk, bakanlığımızda bütün köylerimize yetecek kadar çöp konteynırı gönderdi, bizde Kaymakamlık olarak köy muhtarlarımıza teslimini yaptık, inşallah bundan sonra daha temiz bir çevreye sahip olacağız. Ayrıca bu sene içerisinde köylerimizin su ihtiyacı için 2 milyon, yol yapımı içinde 7 buçuk milyon Türk Lirası olmak üzere toplamda 9 Buçuk milyon Türk Lirası ayırdık ve kısa sürede bu sorunlarımızı gidereceğiz’’ diye konuştu.

Bu haber 4726 defa okunmuştur.